
Засоби мережі
Інколи дані, які зберігаються на одному комп’ютері, можуть стати в нагоді іншому користувачеві. Для перенесення даних можна використати: гнучкі магнітні диски, компакт-диски, пристрої флеш пам’яті або інші носії даних. Але передавання носія може зайняти тривалий час. Для економії часу та інших ресурсів при передаванні даних комп’ютери з’єднують між собою в мережі.
Комп'ютера мережа-це сукупність комп'ютерів та інших пристоїв з відповідним програмним забезпеченням,з'єднаних засобами передавання даних.
Використання комп’ютерних мереж дає змогу прискорити реалізацію інформаційних процесів, ефективніше розподіляти і використовувати апаратні й інформаційні ресурси.
Комп’ютерні мережі забезпечують:
-
швидкий обмін даними між окремими комп’ютерами мережі;
-
спільне використання обчислювальних ресурсів, принтерів, модемів, сканерів, пристроїв довготривалого зберігання даних та інших;
-
спільне використання комп’ютерних програм;
-
можливість віддалено керувати комп’ютерами: встановлювати на них програмне забезпечення, обмежувати права доступу до ресурсів, проводити діагностування тощо;
-
спільну роботу користувачів над певними проектами, наприклад, розробку конструкції літака чи автомобіля, підготовку єдиного звіту корпорації та ін.
Комп’ютери в мережі можуть відрізнятися за функціями, які вони виконують. Ті комп’ютери, які надають доступ до власних ресурсів іншим комп’ютерам і керують розподілом ресурсів мережі, називають серверами ,а ті, що користуються ресурсами серверів, – клієнтами (робочими станціями).
Класифікації комп’ютерних мереж
Комп’ютерні мережі можна класифікувати за різними ознаками

